Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 

„Duokite, ir jums bus duota; saiką gerą, prikimštą, sukratytą ir su kaupu atiduos jums į užantį“
(Lk 6,38).

Gyvenimo Žodis

Fokoliarų Judėjimas kilo iš gyvenimo Dievo Žodžiu, nušvitusiu visiškai naujai Antrojo Pasaulinio karo metu. Žodžiai, kuriuos daugelis ir anksčiau buvo girdėję tūkstančius kartų, įgijo – ne be ypatingos Dievo dovanos dėka – niekada anksčiau nepatirtą realumą ir jėgą. Vieno žodžio įgyvendinimas praktikoje padėjo geriau suprasti kitus žodžius, o pastangos įgyvendinti vieną po kito – pradžioje kas savaitę, vėliau kas mėnesį – sužadino grandininę reakciją, kuri šiuo metu pasiekė visas pasaulio šalis.

Kas mėnesį yra publikuojama viena Šventojo Rašto frazė su komentaru, padedančiu lengviau ją pritaikyti kasdieniame gyvenime. Spausdinamas, transliuojamas per radiją, televiziją ir internetą, Gyvenimo žodis pasiekia keletą milijonų žmonių. Gyvendami šiuo žodžiu žmonės tarsi sudaro pasaulinio masto tinklą ir – dažnai tyloje – perkeičia savo gyvenamąją aplinką, siekdami galutinio tikslo – visuotinės brolystės.

„Duokite, ir jums bus duota; saiką gerą, prikimštą, sukratytą ir su kaupu atiduos jums į užantį“ (Lk 6,38).

„Ten buvo gausus jo mokinių būrys ir didelė daugybė žmonių iš visos Judėjos ir Jeruzalės, iš Tyro ir Sidono pajūrio. Jie susirinko jo pasiklausyti [...]“.Tokį įvadą į ilgą Jėzaus kalbą, kurioje atskleidžiami palaiminimai, Dievo karalystės reikalavimai ir Tėvo pažadai savo vaikams, pateikia evangelistas Lukas.

Skaityti daugiau...
 
Chiaros Lubich 100-metis

Šiemet sukanka 100 metų nuo Chiaros Lubich – Fokoliarų Judėjimo įkūrėjos – gimimo.

Chiara Lubich – ypatinga asmenybė, savo gyvenimą paskyrusi vienybei ir brolybei. Jos mokymas, pasklidęs po visą pasaulį, ir šiandien keičia žmonių gyvenimus, įkvepia siekti bendrystės, ugdo naują požiūrį į teologiją, ekonomiką, teisę, mediciną, pedagogiką ir t. t.


Mielieji,

Atsižvelgdami į dabartinę Koronaviruso situaciją, turime atidėti balandžio 25 d. Chiaros minėjimą. Planuojame jį perkelti į rudenį. Taip pat ir Marijapolio data kol kas nėra aiški. Apsispręsime, kai pasibaigs karantinas.

O dabar pasistenkime gerai gyventi dabartinę akimirką, kiekvienas savo vietoje, su šalia esančiais žmonėmis; tai unikali galimybė kurti ir nuolat atkurti santykius tarp mūsų. Nepamirškime taip pat apsižvalgyti aplinkui, gal kam nors reikia mūsų dėmesio, palaikymo, pagalbos.

Linkime giliai išgyventi ateinančios Didžiosios Savaitės slėpinius. Tebūnie tai džiaugsmo patirtis, kuri be abejo šioje situacijoje mums visiems bus labai prasminga. Liekame su kiekvienu jūsų ir laukiame jūsų žinių.

Jūsų Fokoliarai


 
Marijos Voce, Fokoliarų Judėjimo prezidentės žinia Judėjimo bendruomenei visame pasaulyje kovo 14d., Chiaros Lubich mirties metinių proga

Niekas negali mums sutrukdyti mylėti.

Brangieji, džiaugiuosi, kad kaip tik šiandien, kovo 14 d. – Chiaros gimimo Dangui dieną, šiemet, kai švenčiame jos šimtąjį gimtadienį, galiu kreiptis į jus visame pasaulyje.
Nuo metų pradžios mes džiaugiamės daugybe nepaprastų renginių, kurie vyko ir tebevyksta visame pasaulyje ir kelia didelį žiniasklaidos susidomėjimą tiek Chiaros asmeniu, tiek tuo, ką sužadino Charizma jos didelėje šeimoje. Tikrai daugelis sutinka Ciarą.
Mes norėtume, kad šventė tęstųsi daugybe renginių, susitikimų, veiklų, konferencijų ir Eucharistijos šventimų bendruomenėse. Tačiau mes gerai suprantame, kad scenarijus pasikeitė.
Koronaviruso sukelta epidemija verčia daugelį mūsų planetos šalių imtis drastiškų priemonių, kad užkirstų kelią jos plitimui. Šiuo metu veiksmingiausios priemonės yra izoliacija ir fizinis atstumas, draudžiami bet kokie susibūrimai ir vieši renginiai, net liturginės šventės Italijoje sustabdytos.
Laimei iš Kinijos, kurią kelias savaites su jauduliu stebėjome, pasirodo pirmieji mažiau dramatiški ženklai, tiek užkrėtimų, tiek mirčių skaičius žymiai mažėja, ir tai teikia vilties; tačiau čia, Italijoje ir kitose pasaulio šalyse, padėtis vis dar yra labai rimta.
Puikiai žinome, kad koronavirusas nėra vienintelė grėsmė, su kuria susiduria žmonija. Aš galvoju apie vykstančius konfliktus, pavyzdžiui Sirijoje, apie migrantus, priverstus bėgti iš savo šalių, apie senas ir naujas epidemijas kai kuriose Afrikos šalyse.
Žinoma, daugeliui iš mūsų, dabar gyvenančių izoliuotai - aš taip pat dabar kalbu su jumis iš namų - tai visiškai nauja patirtis. Juk mes esame pašaukti bendrystei ir vienybei, ir tai akivaizdžiai matyti iš daugybės šio skausmingo laikotarpio vaisių, kurie mane pasiekia. Didžiulis ačiū! Jūs esate gyvas liudijimas, kad net ir ekstremaliomis sąlygomis niekas negali iš mūsų atimti Dievo ar sutrukdyti mums mylėti.
Yra daugybė būdų, kuriais galime pasiūlyti kitiems palaikymą ar paguodą, visų pirma malda. Mes galime imtis daugiau meilės veiksmų: telefono skambučio, „WhatsApp“ žinutės, el. laiško ..., kad niekas nesijaustų vienišas: nei tie, kurie užsidarę namie, nei ligoniai, nei tie, kurie gydo, rūpinasi, ir guodžia visus kenčiančius dėl šios situacijos padarinių. Trumpai tariant: būkime kūrybingi, pasitelkime vaizduotę... Galime mokytis iš jaunimo patirčių, kuriomis jie dalinasi ne tik socialiniuose tinkluose.
Tik tokiu būdu, tik pasidalinę meilės gestais, kuriuos visada galime daryti, užsikrėsime vilties antivirusu, brolystės antivirusu.
Tai truks dienas, o gal savaites ar net mėnesius... - to mes negalime pasakyti. Tačiau praeis. Ir jei mes gerai išgyvensime šį laiką, iš naujo atrasime galingą ir gyvą Jėzaus buvimą Evangelijoje, brolyje, Jėzuje tarp mūsų, kurį net per atstumą galime išlaikyti mūsų didelėje šeimoje; ir visų pirma mylint skausmą, kuriame mes atpažįstame Apleistąjį Jėzų - „Chiaros Dievą“, kaip mėgsta sakyti Trento vyskupas. Jame taip pat susitiksime su Chiara ir mokinsimės žvelgti į kiekvieną situaciją jos akimis. Mes taip pat galėsime pakartoti Chiaros ir jos draugių patirtį, kurios, „pagautos“ Dievo ir jo meilės, beveik nepastebėjo nei karo, nei jo pabaigos; ta realybė, kurią jos išgyveno, buvo stipresnė už viską. Viskas prasidėjo nuo šio naujo tikėjimo Dievo meile.
Ir šiandien būkime tikri, kad viskas yra Meilė ir jei liksime vieningi maldoje ir meilėje visiems, mes prisidėsime skleidžiant viltį ir prikeliant pasaulį.
Ir tai bus geriausias būdas paminėti Chiarą, bei švęsti jos ir mūsų Idealą.
Aš pasilieku su jumis visais, kur bebūtumėte!

Žiūrėti video su angliškais subtitrais.

 
Parama

Brangūs bičiuliai,

maloniai prašome skirti Fokoliarų Judėjimo Lietuvoje išlaikymo reikmėms 1,2 % savo pajamų mokesčio, sumokėto praėjusiais 2019 metais.

Paramą galite

  1. pervesti, užpildę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prašymo formą (FR0512.v.04) elektroniniu būdu per elektroninio deklaravimo sistemą (EDS);
  2. įteikti tiesiogiai VMI. Užpildytą popierinę formą galima pateikti bet kurioje VMI;
  3. atsiųsti paštu (išskyrus elektroninį paštą). Užpildytą popierinę formą galima atsiųsti į VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento Dokumentų tvarkymo ir archyvavimo skyrių adresu: Neravų g. 8, 66257 Druskininkai.

Skaityti daugiau...
 
Popiežius Pranciškus fokoliarams: būkite drąsūs ir kūrybingi

Popiežiaus susitikimas su fokoliarais (ANSA)

Ketvirtadienį priešpiet popiežius Pranciškus atvyko į vidurio Italijos Loppiano miestelį, kuriame nuo 1964 m. veikia vienas pirmųjų fokoliarų judėjimo židinių.

Į Loppiano, netoli Florencijos, atvykusį Šventąjį Tėvą pasitiko septyni tūkstančiai fokoliarų judėjimo žmonių. „Labai džiaugiuosi, kad esu su jumis šiame mažame, bet visame pasaulyje žinomame „mieste“. Čia visi jaučiasi kaip savo namuose. Ir aš norėjau čia apsilankyti, nes ši vieta, kaip sakė jos kūrėja – Dievo tarnaitė Chiara Lubich, yra tarsi posusirinkiminės Bažnyčios misijos mūsų laikais iliustracija.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 9