Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 
Vatikanas patvirtino naujai išrinktą Fokoliarų judėjimo vadovę

Sausio 31 d. Fokoliarų judėjimo prezidente buvo išrinkta iš Šventosios žemės kilusi Margaret Karram. 359 balsavimo teisę turintys Generalinės asamblėjos dalyviai iš viso pasaulio, skyrė jai daugiau nei du trečdalius balsų.

Po įkūrėjos Chiaros Lubich ir Marijos Voce, kuri ką tik baigė dvi kadencijas, ji yra trečioji judėjimui vadovausianti prezidentė.

Rinkimų rezultatus vakar, vasario 1-ąją, patvirtino Vatikano pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterija, kaip tai numato Fokoliarų judėjimo įstatai.

Margaret Karram yra 58-erių metų arabė, krikščionė katalikė. Gimusi Haifoje, studijavo judaizmą Los Andželo (JAV) žydų universitete. Yra ėjusi įvairias atsakingas pareigas Fokoliarų judėjime Los Andžele ir Jeruzalėje. Bendradarbiavo komisijose ir organizacijose, kurios puoselėja trijų monoteistinių religijų dialogą, tokiose kaip Šventosios žemės Katalikų ordinarų asamblėjos tarpreliginio dialogo komisija bei Izraelio Tarpreliginės koordinacinės taryba (ICCI). 14 metų darbavosi Italijos generaliniame konsulate Jeruzalėje.

Nuo 2014 metų ji dirbo Tarptautinio fokoliarų judėjimo centre, kur buvo paskirta patarėja Italijai ir Albanijai; kuravo dialogą tarp katalikiškųjų bažnytinių judėjimų ir naujųjų bendruomenių.

Moka arabų, hebrajų, italų ir anglų kalbas. Drauge su žydų mokslininke ir tyrinėtoja Yiska Harani 2013 metais Margaret Karram buvo įteiktas „Mount Zion Award“ apdovanojimas už pastangas siekiant susitaikymo ir dialogo tarp skirtingų kultūrų ir religijų.

2016 metais apdovanota Tarptautine šv. Ritos premija už tai, kad kasdieniame gyvenime puoselėjo dialogą tarp krikščionių, žydų, musulmonų, izraeliečių ir palestiniečių.

Vatikano atstovų dokumente išreiškiamas tikėjimas, kad naujoji prezidentė sugebės savo užduotį atlikti „ištikimai, tarnystės ir Bažnyčios dvasia, judėjimo bei visuotinės Bažnyčios narių labui“.

Remiantis Bendraisiais įstatais, judėjimo prezidentė yra renkama iš pašvęstųjų, amžinuosius įžadus davusių fokoliarių ir visada bus moteris. Ji – kaip rašoma – yra „Judėjimo vienybės ženklas“. Tai reiškia, kad prezidentė atstovauja didelei religinę, kultūrinę, socialinę ir geografinę įvairovę atspindinčiai žmonių grupei.

Fokoliarų judėjimo koprezidentu išrinktas bei patvirtintas ispanas kunigas Jesus Moranas, šias pareigas pratęsiantis jau antrą kadenciją.

Fokoliarų dvasingumas vienija žmones 182 pasaulio šalyse, 5 kontinentuose. Jie tęsia judėjimo įkūrėjos Chiaros Lubich pastangas skleisti žmonių brolystę kaip krikščioniškos žinios šerdį, kurią apibendrina evangelinė frazė: „Tėve, tegul visi bus viena“ (Jn 17, 21).

Italijoje 1943-iaisiais kilęs katalikiškas judėjimas jungia įvairių krikščioniškų konfesijų, religijų ir net religinių įsitikinimų neturinčius žmones vienam bendram tikslui – siekti žmonijos šeimos vienybės.