Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 
Kreipimasis dėl taikos - Sign Up For Peace!

Sign Up For Peace! Taip pavadintas kreipimasis dėl taikos, kurį iniciavo Fokoliarų Judėjimo Jaunimas už suvienytą pasaulį. Jį galite pasirašyti internetinėje peticijų platformoje change.org

Keliami penki reikalavimai tarptautinėms ir nacionalinėms institucijoms, asociacijoms, kultūros veikėjams ir geros valios žmonėms:

• Sumažinti valstybinį finansavimą ginklavimuisi

• Kovoti su nelygybės šaknimis, siekiant įveikti skurdą

• Siekti, kad valdymo modeliai labiau atspindėtų politikos uždavinį tarnauti bendrajam gėriui

• Organizuotu teisėtumu užkirsti kelią nusikalstamumo fenomenui

• Užtikrinti visuotinį pradinį išsilavinimą

Skaityti daugiau...
 
RUN4UNITY 2015

Taikos estafetė, apjuosusi pasaulį... ir Kauną

Gegužės 3 – 10 d. jau ketvirtą kartą vyko pasaulinė bėgimo už taiką ir vienybę estafetė, kurią organizuoja fokoliarų judėjimas. Ši akcija žinoma anglišku pavadinimu Run4unity. Įvairių rasių, tautybių, religijų paaugliai ir jaunimas skirtingose pasaulio vietose bėgo, liudydami savo įsipareigojimą taikai ir vienybei. Šiuose bėgimuose svarbiausia ne greitis ar sportinis interesas, o dalyvių troškimas gyventi Aukso taisykle: ,,Visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite". Estafetė prasidėjo Ramiojo vandenyno Fidžio saloje. Nuo tada estafetės lazdelė buvo perduodama kitoms šalims ir laiko zonoms. Prisijungė 160 miestų iš visų žemynų, nuo Melburno iki Seulo, nuo Oslo iki Barselonos.

Prie šios akcijos gegužės 10 d. prisidėjo ir Lietuvos paaugliai, jaunimas. Šįkart Run4unity vyko Kaune, kur susirinko apie 70 vienybės entuziastų ne tik iš šio miesto, bet ir iš Vilniaus, Lukšių, Marijampolės ir kitų vietovių.

Komandos bėgdamos nuo vieno objekto iki kito, aplankė įvairias šventoves Kauno senamiestyje. Lankydami žydų sinagogą, musulmonų mečetę, katalikų, liuteronų ir stačiatikių bažnyčias ir iš arčiau susipažinę su kiekvienos bendruomenės nariu, Run4unity dalyviai realiai išgyveno bendrystę, paremtą Aukso taisykle. Daugelis buvo sužavėti, kad iš pirmo žvilgsnio tokie skirtingi žmonės iš tikrųjų turi daugiau bendro negu buvo galima įsivaizduoti. Renginys visiems paliko neišdildomų įspūdžių ir troškimą bendrauti ateityje.

Skaityti daugiau...
 
Religijų dealogas: pradėkime nuo žmogaus, ne nuo jo tikėjimo

Fokoliarų judėjimo prezidentės Marijos Voce pareiškimas, paskelbtas sausio 17 d.
dėl žudynių Paryžiuje, Nigerijoje ir Pakistane

Po žudynių Paryžiuje, Nigerijoje ir Pakistane mes keliame klausimą, ar būtinas dialogas tarp skirtingų religijų ir kultūrų žmonių. Leisiu sau pakeisti klausimą: ar įmanoma gyventi be dialogo jau tokiame globalizuotame pasaulyje? Planetoje, kur prie didėjančių srautų savanoriškai darbo ieškančių migrantų prisideda ištisos tautos, priverstos bėgti nuo persekiojimų įvairiuose pasaulio kampeliuose. Su šaknimis išrauti iš savo pasaulio ir savo ateities, jie priversti sugyventi su kitų kultūrų, tautų, religijų ir pasaulėžiūrų žmonėmis.

Skaityti daugiau...
 
Pradedama beatifikacijos byla

Sausio 27 d. pradedama Chiaros Lubich beatifikacijos byla

Vyskupo Raffaelio Martinelli parinkta Frascati katedra pabrėžia „akto bažnytinį pobūdį“ – čia sausio 27 d. 16 val. prasidėjo oficialus Chiaros Lubich „Gyvenimo, dorybių, šventumo garso ir ženklų tyrimo procesas“. Fokoliarų judėjimo tarptautinis centras yra įsikūręs būtent Frascati vyskupijos teritorijoje, kur Chiara praleido didžiąją savo gyvenimo dalį ir kur mirė. Jos palaikai ilsisi judėjimo Centro koplyčioje.

„Beatifikacijos ir kanonizacijos bylos“ atidarymo ceremonija, vadinama Prima Sessio prasidėjo Vakaro mišparais. Perskaitytas Dekretas apie bylos užvedimą, Šventojo Sosto patvirtinimą apie kliūčių nebuvimą nulla osta bei Vyskupo paskirto tribunolo įsteigimą; po to – Vyskupo bei tribunolo narių ir postulatorių priesaika. Ceremonija tiesiogiai transliuota internetu.

Maria Voce Emmaus, Fokoliarų judėjimo prezidentė, linkėjo visiems, kurie gyvena judėjimo dvasingumu, būti „gyvu liudijimu“ to kolektyvinio šventumo, kurį pasiūlė ir kuriuo gyveno Chiara.

Skaityti daugiau...
 
3 popiežiaus Pranciškaus žodžiai fokoliarams: kontempliuoti, išeiti, mokytis.

2014 m. rugsėjo 26-osios rytą Popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė 500 Fokoliarų generalinės Asamblėjos dalyvių kartu su Maria Voce ir Jesús Morán.

Popiežius kreipėsi į susirinkusiuosius:

Brangūs broliai ir seserys, sveikinu visus jus, Marijos Veikimo generalinės Asamblėjos dalyvius, norinčius, kad ji pilnai įsijungtų į šiandieninį Bažnyčios gyvenimą. Ypatingą sveikinimą skiriu Marijai Voce, kuri buvo pakartotinai patvirtinta prezidentės pareigoms ateinantiems šešeriems metams. Dėkodamas už jos žodžius, man skirtus taip pat ir jūsų vardu, nuoširdžiausiai linkiu jai ir artimiausiems jos bendradarbiams vaisingo darbo Judėjime, kuris pastaraisiais metais išaugo ir praturtėjo nauja veikla, taip pat ir Romos Kurijoje.

Praėjus 50 metų po Vatikano II Susirinkimo, Bažnyčia kviečiama žengti į naują evangelizacijos etapą, liudydama Dievo meilę kiekvienam žmogui, pradedant nuo labiausiai stokojančių ir atskirtų; ir su viltimi, brolyste ir džiaugsmu skatinti žmonijos kelionę vienybės link.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 3 iš 9