Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 

„Kas norėtų tapti didžiausias iš jūsų, tebus jūsų tarnas, ir kas panorėtų būti pirmas tarp jūsų, tebus visų vergas.“ (Mk 10, 43-44).

Chiaros Lubich mirties metinių minėjimas

Chiaros trečiųjų mirties metinių proga, kovo 12 d. buvo aukojamos šv. Mišios Vilniuje Bernardinų bažnyčioje ir Kaune Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčioje.
Tiek Vilniuje, tiek Kaune po šv. Mišių buvo pristatoma nauja lietuvių kalba išleista Chiaros knyga „Akimirkos paslaptis“.

 
Knygų mugė

Vasario 18 d, penktadieni, 15 val. Konferencijų salėje 5.3 „Bernardinai.lt“ pakvietė į diskusiją „Krikščionybė – kaip kontrkultūrinis fenomenas“. Renginio vedėjas – Andrius Navickas, dalyviai: kun. Arūnas Peškaitis OFM, poetas Antanas Šimkus, Fokoliarų judėjimo atstovas Nico Tros. Šia proga buvo plačiau pristatoma ir naujausia Chiaros Lubich knyga „Akimirkos paslaptis“.
(Bernardinai.lt, 2011)

 
Nauja Chiaros Lubich knyga

Knygos virselis Chiaros Lubich „Akimirkos paslaptis. Mintys apie gyvenimą dabartimi“.

Ši knyga yra Chiaros Lubich (1920–2008) minčių apie dabartinę akimirką antologija. Gyvenimo dabartimi tema dažnai sutinkama krikščionybės ir didžiųjų religijų raštuose, filosofijos tekstuose ir liaudies išminties lobyne, pabrėžiant, kad siekis išgyventi dabartinę akimirką – rodos tokią trumpą ir nereikšmingą – atveria pilnatvės sklidino gyvenimo paslaptį.
Šioje knygoje surinkti Chiaros Lubich pamąstymai ir patarimai naudingi tiems, kurie, besigrumdami su gyvenimo negandomis, jaučia poreikį „sustabdyti laiką“, padaryti savotišką egzistencinę „pauzę“, kad vėl atrastų save ir savo gyvenimo kelią.

Skaityti daugiau...
 
Nico Tros. Kokios vienybės meldžiame?

Maldos savaitė

Maldos už krikščionių vienybę savaitės tradicija yra senesnė nei 100 metų. Ji – ir laiko ženklas: po daugybės priešiškumo amžių santykiai tarp krikščionių Bažnyčių keičiasi. Įvairūs minėjimai bei susitikimai daugelyje pažadino suvokimą, kad nesantaika tarp mūsų, krikščionių, neša blogą žinią.

Bet ar žinome, kokia bus mūsų, krikščionių, vienybė, kurios meldžiame?

 

Galbūt verta pamąstyti šia tema, kuri, kaip visi žinome ar nujaučiame, yra labai svarbi.
Skaityti daugiau...
 
Chiara Lubih. Gyvenimo dialogas.

Chiara Lubich (1920–2008), Fokoliarų judėjimo steigėja, yra viena iš tų išskirtinių asmenybių, kurios atsiranda kiekviename Bažnyčios gyvenimo tarpsnyje. Jie atsiranda dažnai visiškai nelauktai, tačiau tampa reikšmingais Bažnyčios gyvenimo atnaujintojais. Chiaros Lubich charizma, jos bendradarbių įžvalgos išsiplėtojo pačiomis įvairiausiomis kryptimis, tačiau artėjant Maldų už krikščionių vienybę savaitei dera įsiklausyti į jos mintis apie ekumenizmą, kuris beveik nuo pat pradžių tapo Fokoliarų judėjimo dvasingumo komponentu.

1997 metais Lubich apie Gyvenimo dialogą kalbėjo Grace (Graz) vykusioje Antrojoje Europos ekumeninėje asamblėjoje, dalyvaujant visų krikščioniškųjų konfesijų lyderiams ir atstovamas. Skaitytojų dėmesiui siūlome jos mintis, išsakytas Vokietijoje (Augsburge) 1998 m. ekumeninių pamaldų metu. Autorės įžvalgos kaip niekad aktualios ir šiandien.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 8 iš 9