Array

Tegul visi bus viena (Jn 17, 21)
Dėl šių žodžių esame gimę,
dėl vienybės,
kad neštume ją į pasaulį.
Chiara Lubich.

ŠRIFTO DYDIS  aA aA 

Liepos 4 - 7 dienomis Girionyse vyko Marijapolis.

Marijapolyje sulaukėme svečių iš Italijos: daugeliui jau gerai pažįstamo antropologo kun. prof. Amedeo Ferrari OFM Conv. bei sutuoktinių Mariateresa ir Luigi Maffoni, kurie daug metų dirbo tarptautinėje Fokoliarų Judėjimo šeimų mokykloje. Jie dalinosi savo vertinga patirtimi bendruose susibūrimuose, nedidelėse grupėse, asmeniniuose pokalbiuose.

Stovyklos programoje: bendruomeninis dvasingumas, Judėjimo aktualijos, bendravimas su svečiais, pokalbiai mažose grupėse, kūrybinės dirbtuvės, Karaliaus Mindaugo šventė.

Apsižvalgę aplinkui, pastebime daugybę dalykų, kurie atskiria mus vienus nuo kitų. O vis dėlto, stipriai jaučiame savo pašaukimą gyventi vardan pasaulio be atskirties, vardan visuotinės brolystės. Kartu stengėmės gyventi meilės ir vienybės dvasia, būti meilės tiltais, jungiančiais skirtingus žmones, tiltais, visus darančius viena.

 

 

Festivalyje „Let’s bridge”, į kurį Budapešte susirinko 12 000 dalyvių, atstovaujančių „Jaunimą už suvienytą pasaulį”, buvo pristatytas projektas, skirtas skleisti ir plėtoti visuotinės brolybės kultūrą. Tai viena iš iniciatyvių, liudijančių vis stiprėjantį įsitikinimą, ypač tarp jaunimo, kad pasaulis gali tapti geresne vieta gyventi visiems.

Skaityti daugiau...
 

GYVENIMAS DĖL SUVIENYTOS ŽMONIJOS

Chiara

Šių metų kovo 14 dieną minime penktąsias Chiaros Lubich iškeliavimo į Dangų metines. Ji buvo Dievo įrankis Veikime, kurio – kaip ji sakė – „partitūra buvo parašyta Danguje“. Iš tamsių Trento miesto slėptuvių Antrojo Pasaulinio karo metu pasklido evangelinio gyvenimo žinia, šiandien skelbiama nuo pasaulio žiniasklaidos stogų.
Vilniuje, kovo 14 d., ketvirtadienį, 18.00 val., Dievo Gailestingumo šventovėje Šv. Mišias aukojo apaštalinis nuncijus Baltijos kraštams Luigi Bonazzi kartu su vyskupu Arūnu Poniškaičiu ir kunigu Vytautu Insoda. Nuncijaus pamokslas nušvietė Chiaros vaidmenį bažnyčioje, buvo įterpta ir jos meditacijų. Po Šv. Mišių, 19.30 val., Signatarų namuose, vyko iškilmingas minėjimas.

Šiais metais norime prisiminti ir pristatyti Chiarą Lubich kaip moterį, kuriančią brolybę visose žmonijos gyvenimo sferose: religinėje, socialinėje ir politinėje.

Minėjimas įvyko dviejuose Lietuvos miestuose: Vilniuje ir Kaune.

Kaune sukaktis buvo paminėta kovo 17 d., sekmadienį, 14.00 val., Juozo Urbšio vidurinėje mokykloje. Pradžioje Šv. Mišias aukojo t. Severinas OFM, po to vyko iškilmingas minėjimas. Susitikimas, į kurį susirinko daugiau nei 70 žmonių, buvo labai šiltas, jautėsi vienybė.

Renginių programoje trumpai apžvelgtas Chiaros Lubich inicijuotas ir toliau judėjimo puoselėjamas plataus dialogo su religiniu ir pasaulietiniu pasauliu pristatymas bei trumpi kasdienio gyvenimo liudijimai.

 
Tieskime tiltus

Rugsėjo 2 d. Budapešte baigėsi visą savaitgalį vykusi Fokoliarų judėjimo jaunimo šventė – „Genfest“ 2012. Jau dešimtą kartą nuo 1973-ųjų vykstantis renginys sutraukė daugiau nei 12 tūkstančių jaunų žmonių iš 150 šalių. „Let's bride“ – tieskime tiltus – kvietė jaunimas, žvelgdamas į dažnai sudėtingą, prieštaravimų draskomą savo ir viso pasaulio situaciją. Apie tai jiems kalbėjo ir Maria Voce, Fokoliarų judėjimo vadovė, kurios išminties kupini žodžiai liudijo pasitikėjimą ateitimi ir potencialu, glūdinčiu kiekvieno jauno žmogaus širdyje.

Skaityti daugiau...
 
Išmokti apsikeisti dovanomis: matematikos ženklų strategija

Lietus šeštadienį, gegužės 12-ają, tarsi ir nebuvo įtrauktas į programą, tačiau labai jos ir nesugadino: pustrečio šimto jaunų žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių nieko nepaisydami mokėsi fleshmobo judesių Nepriklausomybės aikštėje, o vidurdienį visi sutartinai dalyvavo bėgime Gedimino prospektu iki Katedros aikštės. Prie dviračiais, riedučiais ar tiesiog pėsčiomis dalyvaujančiųjų prisijungė ir apaštalinis nuncijus Lietuvai Luigi Bonazzi, atvykęs į renginį su savo dviračiu.

Įvairių Lietuvoje gyvenančių tautybių, konfesijų ir religijų jaunimas susitiko „Run4unity“ (Bėgimas už vienybę) – pasaulinėje sportinėje estafetėje, kuri, prasidėjusi Naujojoje Zelandijoje, per Aziją, Afriką, Europą pasiekė Amerikos žemyną. Tą pačią valandą skirtingose laiko juostose vykstantis krosas simboliškai apjuosė visą planetą, paliesdamas 214 pasaulio miestų.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 6 iš 9